Zelené zdraví

Menu:

Bylinky pro podporu zdraví
Zázrak zeleného čaje
Kustovnice čínská
Bylinný čaj se zázvorem

 

Bylinkový čaj který pomáhá při onemocnění jater

Tento velice chutný čaj pomáhá při onemocnění jater, nemocech žlučníku, střevnímu nadýmání a špatném trávení. Podporuje regeneraci poškozených jaterních buňek a proto je vhodný při rekonvalscenci po prodělané žloutence, mononukleóze a dalších onemocněních jater. Napomáhá také při léčbě různých alergií.
Návod na přípravu: plod ostropestřece, jalovec, nať čekanky, květ měsíčku lékařského, listy smetanky lékařské, nať řebříčku, nať benediktu, řepíková nať. Zalijeme vroucí vodou a necháme 20 minut louhovat.
 

Zázrak zeleného čaje

"Lepší je přijít o jídlo na tři dny, než o čaj na jeden den." (Starověké čínské přísloví)
Výzkumníci nedávno došli k závěru, že účinné látky obsažené v zeleném čaji brání růstu nádorových buněk. Výzkum také naznačuje, že pití zeleného čaje snižuje hladiny celkového cholesterolu, stejnětak zlepšuje poměr dobrého (HDL) cholesterolu a špatnýho (LDL) cholesterolu. Co dělá zelený čaj tak zvláštní? Tajemství zeleného čaje spočívá v tom, že je bohatý na katechin polyfenolů, zejména epigalokatechin gallát (EGCG). EGCG je mocný anti-oxidant: který mimojiné inhibuje růst rakovinových buněk tzn zabíjí rakovinné buňky bez poškození zdravé tkáně. Je také účinný při snižování LDL cholesterolu, a potlačuje abnormální tvorbu krevních sraženin. Tento fakt nabývá na důležitosti, když si uvědomíte, že trombóza (tvorba krevních sraženin) je hlavní příčinou srdečního infarktu a mrtvice.